Toplam 9 kategoride, 134 makale bulunmaktadır.
Makaleler » ANıLAR » Yazının Tamamı
Konu: konyada paramotorla uçuş Eklenme Tarihi: 16.6.2008
Yazan: hüseyin çetin
Kategori: Anılar Okunma Sayısı: 10601
Puan: (1,9) Puanlayan: 305 kişi
Makale:

25 mayıs 2008 pazar günü güzel bir günle konya akyokuş tepesinde büyükşehir belediyemizin düzenlediği uçurtma şenliğine katılmak üzere hüseyin çevik bey kardeşimle telefonlaşarak evden ayrıldık.amaç uçurtma şenliğine katılan seyircilere yamaçparaşütü sporunu tanıtmaktan başka ne olabilirdi ki.
her şey güzeldi fakat rüzgar sürekli yön değiştiriyor ve biz aşağıdan takip ettiğimiz kararı ile kalkışta biraz problem olduğunu tahmin ettiğim için telefon açarak mümkünse uçuşun iptal edilmesini söylediğimde telefondaki veysel kardeşimiz hüseyin abi biraz bekleyeceğiz dedi.

tahminim yarım saat bekledikten sonra ufak ufak yağmur damlaları gelmeye başladı ve hüseyin bey saat 12,55 de paramotorla kaltış yaptı.

saat 13,25 sıralarında uçurtma şenliği yapılan tepesin üzerinden altınapa barajı civarında yer çalışması ve iniş yeri olarak kullandığımız yöne irtifa alarak gitmeye başladı.

kalkış anından itibaren hiç bir telsiz görüşmesi yapılmadı tahmin ediyorum paramotorun sesinden anons edilmiş olsa bile hüseyin bey duymadı.iniş anına kadar da bir görüşme yapılamadı.

altınapa barajı üzerine kadar araba ile takip ettim.barajın üzerinde benim tahminim irtifa 2500 metre idi.beş dakika seyrettikten sonra bulutlar içerisinde hüseyin beyi kaybettik.

ne yapmamız gerekirdi hemen bulunduğumuz yerden telefonun çektiği anda hakim muhammet göktaş beyi aradık ve bilgilendirdik.sağ olsun hemen bulunduğumuz yere geldi birlikte aradığımız arkadaşlarla buluşma yerimiz olarak anlaştığımız başarakavak yol ayırımına gelirden yolda trafik ekibi görünce durdum ve kendilerine durumu bildirdim sağ olsunlar telsiz anonsu ile jandarmaya ve merkeze bildirliler,bizde kardeşimle buluşma yerine yeni gelmiştik ki trafik akibi arkamızdan yetişti ve sizin arkadaş antalya çevre yolu üzeri kozağaç mevkii arkeri birliğe iniş yapmış durumu iyi bilginiz olsun dedikleri anda derin bir oh çekerek cenabı hakka sonsuz şükürler ettim ve hakim muhammet göktaş beyde geldi diğer arkadaşlarla hep beraber haberleşerek hastahaneye geldik.

hashaneye geldikten bir müddet sonra eşine,telefonla eşim tarafından bilgi verildi ve hastaheneye geldiler.

hüseyin beyi , hastahane personeline,eşine çocuklarına emanet ederek müsade istedik ve akşam saat 20,00 de evimize döndük.

teknik konulara hiç girmedim inşaallah hüseyin bey hastahaneden sıhhatli bir şekilde çıkar aramıza katılır ve yaşadıklarını bir şekilde yazar.


şu anda erzurum oltu da görevli Dr.burkay kardeşim havada olup pişman olmaktansa yerde olmayı tercih ederim derdi.

hüseyin çevik beyde sakın eldiven takmadan paraşütün başına geçmeyin derdi kendi dediğini kendisi uyğulamadı ve şu anda sıkıntısı eldiven takmaması.

inişinden hastahaneye getirilişinde emeği geçen askeri personelimizin tümüne sonsuz teşekkür ediyorum.

6 senedir bir çok uçuş faaliyetlerine katıldım.tüm dostlara plot arkadaşlara acizane tavsiyem lütfen yaptığınız sporu ciddiye alın.kendinize ne kadar sevginiz ve saygınız varsa
etrafınızda sizi seven dostlarınızı eşinizi ve çocuklarınızı ana ve babanızı üzmeye hiç mi hiç hakkınız yok diyorum.

saygılarımla


hüseyin çetin
0 332 2365532


Ana Sayfa
Makaleler
Makale Ekle