Toplam 9 kategoride, 134 makale bulunmaktadır.
Makaleler » GÜVENLIK » Yazının Tamamı
Konu: Tecrübeler Eklenme Tarihi: 12.7.2005
Yazan: Melih Karay
Kategori: Güvenlik Okunma Sayısı: 4333
Puan: (2,9) Puanlayan: 422 kişi
Makale:

Ben uçucu arkadaşımız Hakan Tüzmen'in babadağ'da geçen anısı ile ilgili yorum yapmak istiyorum.
Ben yamaç paraşütü egitimine yeni başladım. Bu konuda
basında veya internette yayınlanan tüm yazıları okumaya çalışıyorum. Sayın Hakan Tüzmen arkadaşımızın bu kadarda olmaz ki derecesinde sorumsuzluk ve disiplinsizlik içinde gece uçuşuna çıkması beni son derece şaşırttı. Oysa ki egitim aldığım egitmenlerin her konuşmasında ve hatta her paragraf başında önce güvenlik ve disiplin unsurlarını neden kafamızın içine kazımaya çalıştıklarını çok çok iyi anlıyorum. Sayın Hakan Tüzmen arkadaşımızın yazdığı makalesini gerçekten çok ciddiye alıyorum. Yalnız ben bu işin çok başında ve uçmayı çok seven biri olarak yamaç paraşütü kazaları ile ilgili haberleri ve raporları yakından takip ediyorum. Ama çogu amatörce yazılmış haber ve makaleler. Bu konuda Deniz Erenler'in dünyadaki olan kazaları haber veren yazılarını formda takip ettim. Gerçekten iyi niyetle yazmış bilgilerini diger pilot arkadaşlarımızla paylaşmaya çalışmış. Kendisini tanıma olanağım olmadı ama gıyabında çok çok teşekküler ediyorum Sayın Deniz Erenler'e. Yamaç paraşütü sporuna gönül vermiş birisi olarak yamaç paraşütü kazalarıın diger pilotlara örnek olacak şekilde raporlanmasını ve kazanın oluş nedenlerinin daha profosyonelce yazılmasının çok çok yararlı olacağına inanıyorum. Türkiye'deki tecrübeli pilotların bir sonraki nesillere bırakacakları çok çok degerli bilgileri mukakkak ki vardır. Bu tecrübeli pilotların isimleri bir sonraki nesil pilotlarca saygı ile anılacaktır. Bilgilerini bizlerle payşaşan Deniz Erenler, Hakan Akçalar, M.Can Gül, Fahri Çavdar, M.Emin Öner ve bu konuda bilgilerini internet ve diger yollarla işin başında olan pilotlarla paylaşan degerli uçucularin isimleri genç pilotlara örnek olacaktır. Ve de inanıyorum ki saygı ile anılacaktır.
Ayrıca yamacparasutu.net yöneticilerine bu degerli tecrübe ve fikirlerin paylaşılmasında katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum.

Editörün Notu: Melih bey ilginize teşekkür ederiz. Forum sayfamızda bu tarz konuları daha rahat konuşabiliriz.Tekrar teşekkürler. - Ali Yücer -


Ana Sayfa
Makaleler
Makale Ekle